Kolajenin tespit edilmiş ilk etkileri cilt üzerinde olmuştur. Bu sebeple de birçok kişi için cilde kolajen takviyesi araştırması yapılmaktadır. Çünkü cilde kolajen takviyesi ile kaybettiği birçok özellik geri kazandırılabilir. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak bildiğiniz üzere cildimiz sahip olduğu nemi kaybetmeye başlar. Bahsi geçen nemin azalmasına bağlı olarak cilt yapısında çeşitli problemler gözlemlenmeye başlar ve gözenekler daha belirgin hale gelir. Ayrıca kolajenin noksanlığı sebebiyle de cildin yoğun yapısı azalır ve dokular arası bağ güçlü olmadığı için kırışıklıklar oluşabilir. Hal böyle olunca da cildimizin gerginliği azalmakta ve maalesef ki kırışıklıklar görülebilmektedir. Kırışıklıkları % 100 engellemek mümkün olmasa bile çok yüksek oranda bunları önlemek ve/veya geciktirmek mümkündür. Bu yayın ile kolajen takviyesi nedir, cildimizde görülen fiziksel olumsuzluklar, ciltteki olumsuzlukların nedenleri, cilde kolajen takviyesi nasıl yapılır, cilde kolajen takviyesi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler ve en nihayetinde kaliteli kolajen takviyesinin adresi gibi ara başlıklar biçiminde ortaya konulacaktır. Burada anlatılan bilgilerden hareketle ürünlerimizi satın almak isterseniz web sayfamızı inceleyebilirsiniz. Ayrıca kapsamlı bilgi talep ediyorsanız bizimle telefon veya e-mail ile irtibat haline geçebilirsiniz.

Kolajen Takviyesi Nedir?

Cilde kolajen takviyesi konusuna girmeden önce kolajen takviyesi nedir sorusunu yanıtlamak gerekiyor. Peki kolajen takviyesi nedir? Enzimatik hidroliz yöntemi ile elde edilen kolajen peptidin ek gıda olarak vücuda alınmasına kolajenin takviyesi denilmektedir. Krem, cilde uygulama veya farklı yöntemler olsa da bilimsel olarak en çok önerilen metot oral yolla (ağızdan) alınmasıdır. Çünkü sindirilebilecek forma dönüştürüldüğünden dolayı en hızlı emilim bu şekilde sağlanmaktadır.

Cilde  Kolajen
kırışıklığı olanlar
sporcu kolajeni
eklem ağrıları

Cildimizde Görülen Fiziksel Olumsuzluklar

Özellikle yirmili yaşların sonlarına gelindiğinde cildimizde görülen fiziksel olumsuzluk gözle görülür hale gelmeye başlar. Çünkü cildimizde görülen fiziksel olumsuzluklar direkt olarak yaşla alakalıdır. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak insan vücudunda kolajen üretimi azalmaya başladığı için bahsi geçen durumlar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlayacaktır. Normal şartlarda vücut kendi kolajen gereksinimini ürettiği için bu durum ortaya çıkmaz ancak yirmili yaşların sonlarından itibaren her yıl yüzde bir ile bir buçuk oranında azalma söz konusu olmaktadır. Bu sebeple de cilde kolajen takviyesi gibi alternatiflerin değerlendirilmesi gerekmektedir.

Ciltteki Olumsuzlukların Nedeni Nedir?

Önceki başlıkta kısmi olarak yanıt vermiş olsak bile, ciltteki olumsuzların nedeni nedir başlığı altında konuyu biraz daha kapsamlı inceleyeceğiz. Söz konusu olumsuzlukların temel nedeni biyolojik yaşın ilerlemesiyle alakalıdır. Ancak buna ek olarak alkol ve sigara tüketimi, paketlenmiş gıdaların sıklıkla tüketilmesi, düzensiz yemek yeme alışkanlığı ve hayvansal proteinlerin sınırlı miktarda tüketilmesi de kolajenin etkilerini azaldığından dolayı bu durumun ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

Cilde Kolajen Takviyesi Nasıl Yapılır?

Burada cilde kolajen takviyesi nasıl yapılır konusunda da biraz detay vermek gerekiyor. Çeşitli mecralarda görüldüğü üzere, kolajenin maske olarak cilde uygulanması, krem şeklinde cilde sürülmesi gibi alternatifler birçok kişi tarafından bilinmektedir. Ancak yapılan bilimsel araştırmalarda tespit edildiği üzere, kolajenden daha yüksek biyoyararlanım elde edilebilmesi için oral yolla yani ağızdan takviye olarak kullanılması önerilmektedir. Böylelikle böbrekler ve bağırsaklarda emilimi gerçekleşen kolajen direkt olarak kana karışır ve tüm hücrelere ulaşmaktadır. Cildimiz de çok büyük hacim kapladığı için en uç noktalara bile kolajenin ulaşması sağlanmış olacaktır. Aksi durumda krem uygulaması gibi durumlarda yalnızca cildin dış yüzeyine ulaşacağından ötürü yüksek verim almak mümkün olmayacaktır.

Cilde Kolajen Takviyesi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son aşamaya yaklaşırken kolajen takviyesi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında da birkaç bilgiyi sizinle paylaşmak istiyoruz. Öncelikle ürünün oral yolla kullanılması elzemdir. Buna ek olarak kolajenle ilgili olmasa bile diğer bazı hususlara değinmek gerekiyor. Cildinizin zarar görmemesi ve takviye gıdalardan maksimum verimi alması için fazla süre direkt güneş ışığında kalınmalıdır. Hava kirliliği de yine cildimiz üzerinde olumsuz durumların ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Ayrıca kolajenin günlük dozunun ortalama 8 ile 10 gram arasında olmasına dikkat edilmelidir. Son olarak kolajenle olumlu etkileşimi bulunan C vitamini başta olmak üzere çeşitli vitaminlerin ve minerallerin kolajenle birlikte tüketimine dikkat edilmelidir. Unutmayınız ki sağlıklı bir cildin ilk adımı dengeli beslenmekten ve zararlı alışkanlıklardan uzak durmaktan geçmektedir.

Kaliteli Kolajen Takviyesinin Adresi

Sonuçta kaliteli kolajen takviyesinin adresi olan Kolajen Dükkanı, başta cildiniz olmak üzere kemikler, eklemler, tendonlar, kardiyovasküler sistem, saçlar, tırnaklar ve dişler için önemli yararları olan bu ürünlerin satışını yapmaktadır. Eğer ki amacınıza yönelik olarak hangi ürünü kullanacağınız konusunda kararsızlık yaşarsanız bizden bilgi alabilirsiniz. Ekip arkadaşlarımız, çağrı merkezimiz üzerinden telefon ve e-mail aracılığı ile dilediğiniz anda bize ileteceğiniz soruları yanıtlayacaklardır. Böylelikle size tam manası ile katkı sağlayacak olan ürünümüzün hangisi olduğunu öğrenebilir ve arzu etmeniz halinde satın alabilirsiniz.