Bu kez eklem ağrıları için kolajen konusunu birlikte inceleyeceğiz. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak kemik/eklem sağlığında bozunmalar olur. Eklem ağrıları için kolajen ortaya çıkan bu problemlerin önlenmesine ve/veya en aza indirgenmesine maksimum yarar sağlayacaktır. Bu konuda tüketiciler gerçekten verim alınıp alınmadığını merak etmektedirler. Sonuçta biz ürünü satan taraf olarak işe yaramaz demeyiz değil mi? İçinde bulunduğumuz dönem düşünüldüğünde aslında tüketici olarak haksız sayılmazsınız. Hepimiz haberlerde sağda solda ne tür haberler duyuyoruz, herkes bunun farkında. Bu sebeple de size daha önce bilgi verdiğimiz üzere biz daha az yorum yapıyoruz ve ağırlıklı olarak bilimsel literatürden yararlanıyoruz. Bu sebeple de kapsamlı bilgi için ana sayfamızdaki bilimsel yayınları inceleyebilirsiniz. Yayınların çoğu İngilizcedir ancak artık çeviri programları çok iyi geliştirilmiştir ve metnin tamamını olmasa bile büyük kısmını anlayacağınız şekilde çeviri yapmaktadır. Kısacası talep etmeniz halinde bu yayınları sizler ile paylaşabiliyoruz. Web sayfamızda bilim insanları neler keşfetmiş bunu somut olarak görebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için bizimle irtibat kurabilir veyahut internet sayfamızdaki ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Kolajenin Yapısı

Eklem ağrıları için kolajen konusuna giriş yapmadan önce bazı noktalara değinmek gerekiyor. Bu noktada öncelikle kolajenin yapısı hakkında çeşitli bilgilerden biraz bahsetmek önemlidir. Proteinlerin tamamında olduğu gibi kolajen de amino asitlerden meydana gelmektedir. Ayrıca kolajenin üçlü sarmal yapıda olduğu bilinmektedir. Hücre dışındaki kısımlarda bulunan supremoleküler yapı kolajen tarafından meydana getirilmektedir. Kısacası kolajenler kompleks yapılardır ve tiplerine göre de bu kompleks yapının değiştiği tespit edilmiştir. Ancak her ne olursa olsun bu değişikliklere rağmen üçlü sarmal biçimde polipeptid protein zincirleri tüm kolajen tiplerinin ortak noktaları olarak görülmektedir.

Ağrılar için  Kolajen
diz için
sporcu kolajeni
eklem ağrıları

Kolajenin Tespit Edilmiş Yararları

Kolajenin tespit edilmiş yararları birçok farklı doku ve organda gözlemlenmiştir. Eklem ağrıları için kolajen konusunu işliyor olsak bile kolajenin tespit edilmiş yararları aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır. Bunlar:

 • Eklemlerin sağlıklı şekilde işlevlerine devam etmelerini sağlar,
 • Kireçlenme ve kemik erimesi gibi problemlerin ortaya çıkmasını engeller,
 • Cildin kaybettiği nemi kazanmasına yardımcı olur,
 • Cildin gergin bir görünümde olmasını sağlar ve kırışıklıkları önlemeye yardımcı olur,
 • Cildin esnekliğine katkı sunar,
 • Kardiyovasküler sistemin sağlıklı çalışmasını sağlar ve olası problemleri önlemeye yardımcı olur,
 • Saç dökülmesini engellemeye yardımcı olur,
 • Güçlü tırnak oluşumuna katkı sunar ve tırnak kırılmalarını azaltır.

Eklem Ağrıları İçin Kolajen Gerçekten İyi Gelir Mi?

Kısacası evet. Bu yanıtı biraz açacak olursak eklem ağrıları için kolajen gerçekten iyi gelir mi? diye düşünen birçok insan bu sorunun bağımsız ve tarafsız yanıtını merak etmektedir. Giriş kısmında tarafsızlığı nasıl sağladığımızı uzun uzadıya açıkladık. Lütfen o kısımda anlatılanları dikkate alınız ve eğer şüpheniz var ise bahsi geçen bilimsel yayınlara göz atınız. Konumuza gelecek olursak yaşın ilerlemesine bağlı olarak eklem ve kemiklerde çeşitli problemler gözlemlenmektedir. Kemik erimesi başta olmak üzere kireçlenme ve eklem ağrıları gibi çeşitli sorunlar baş göstermektedir. Bu tip sorunlar ortaya çıkmadan önce veyahut sorun ortaya çıksa bile etkilerini en aza indirgemek mümkün görünmektedir. Kolajenin başta kireçlenme olmak üzere birçok tedavi edici özelliği bulunmaktadır. Ayrıca kemik dokusunun yoğunluğunu artırdığından dolayı kemiklerin güçlenmesine katkı sağlar. Ek olarak şunu unutmayınız ki eklemlerdeki ve kemiklerdeki problemler için herhangi bir ilaç bulunmamaktadır. Bu sebeple de ek gıda takviyesi olarak kolajen bu problemler için olmazsa olmaz görünmektedir.

Kolajenin Diğer Faydaları

Eklem ağrıları için kolajen ve diğer dokular/organlar için kolajen konusundan sonra kolajenin pek bahsedilmeyen diğer faydaları konusuna da değinmek gerekiyor. Son yapılan bilimsel çalışmalara göre kolajenin diğer faydaları aşağıda sıralanmaktadır. Bunlar:

 • Vücutta antioksidan etkisi bulunan enzimlerin üretimine katkı sağlar,
 • Vücuttaki yaraların hızla iyileşmesini sağlar,
 • İltihabı önler,
 • Tümör oluşumunu engellemektedir,
 • Kolesterol düzeyini dengelemeye yardımcı olur,
 • Diyabet tedavisinde kullanılmaktadır.

Kolajen Satan Firmalar

En nihayetinde kolajen satan firmalar araştırılmak durumundadır. Çünkü eklem ağrıları için kolajen başta olmak üzere ürünle ilgili bilgileri aldık ve eğer ki satın alma konusunda düşüncemiz var ise ürünü nereden tedarik edeceğimiz de önemlidir. Kolajen Dükkanı, en kaliteli ham maddeleri özenle seçmektedir ve seçtiği bu ürünleri özel formüller ile bir araya getirmektedir. Böylece sizin için maksimum biyoyararlanım sağlayan ürünlerimiz meydana getirilmektedir. Tamamı helal sertifikasına sahip ürünlerimiz sayesinde hassasiyetleriniz de dikkate alınmaktadır. Son olarak satın alma işlemleri ve diğer konularla ilgili bilgi almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz. İleteceğiniz sorular yanıtsız bırakılmayacaktır.