Son dönemlerde keşfedilen yeni bir uygulama olan kolajen aşısı özellikle cilt problemleri olan birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Kolajen aşısı genel olarak çeşitli cilt problemleri olan ve ciltte gözlemlenen kırışıklıklar, görüntüde matlık ve nem kaybı gibi olumsuzlukları ortadan kaldırmak maksadı ile yapılan tıbbi uygulamadır. Ayrıca cilt dokusundaki yara ve sivilce izi gibi sebeplerle de birçok insan tarafından tercih edilmektedir. Bilindiği üzere insan vücudunda zaten üretilmekte olan kolajen, özellikle otuzlu yaşlardan itibaren üretimi azalan bir protein türüdür. Ayrıca güneş ışınları, yeterli ve dengeli beslenmeme ile sigara/alkol gibi zararlı alışkanlıklar sebebiyle de söz konusu üretim artışı daha üst düzeylerde olabilmektedir. Tüm bu sebeplerle bazı kimseler tarafından tercih edilen bir yöntem olarak görülmektedir. Konuyla alakalı olarak paylaşılması gereken ilk ve en mühim bilgi bu yöntemin mutlaka Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir hekim tarafından uygulanmasıdır. Aksi bir durumda önemli problemler yaşamanız muhtemeldir. Bu konuyu çok ciddiye almanız önerilmektedir.

Kolajen Aşısı Hangi Bölgelere Uygulanır?

Kolajen aşısı hangi bölgelere uygulanır? Neredeyse tüm vücuda uygulanabilecek bir yöntem olmasının yanında genel manada kolajen aşısı hangi bölgelere uygulanır sorusunun kısa yanıtı yüz başta olmak üzere, eller, boyun, dekolte bölgesi, kolların üst kısmı ve kalça, basen gibi bölgeler olarak dikkat çekmektedir. Dikkat edilecek olursa bu bölgeler genel olarak kadınların yaşa ve kiloya bağlı olarak şikayetlerinin en çok olduğu ve/veya gözle görülmesi en muhtemel alanlardır. Bu sebeple de birçok kadın bu yöntemi merak etmektedir.

Kolajen Aşısı Yan Etkileri

Bilindiği üzere kolajen zaten insan vücudunda üretilmektedir. Kolajen aşının yan etkileri bu nedenle sınırlıdır. Bu sebeple de kolajen aşısının yan etkileri, günümüzde yeni bir yöntem olmasına rağmen son derece sınırlı düzeydedir. Konuyla alakalı olarak tıbbi kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, yan etkiler yok denecek kadar azdır. Yine de hekim kontrolünde yapılabilen bir uygulama olması sebebiyle mutlaka doktor muayenesinden sonra işlem yapılması önerilir ki zaten uygulamayı da yalnızca konuyla alakalı yetkisi bulunan hekimler yapabilir.

Kolajen Aşılarında Etki Süresi

Genel manada kolajen aşılarında etkisi süresi hakkında kesin bir zaman diliminden bahsetmek mümkün değildir. Yine de normal şartlar altında kolajen aşılarında etki süresi ortalama olarak bir yıl civarında tespit edilmiştir. Konuyla alakalı olarak hekim kontrolü ve uygulaması neticesinde size daha net bilgi verilecektir. Çünkü bu sürenin çeşitli etkilere bağlı olarak arttığı ya da azaldığı bilgisi paylaşılmaktadır.

Kolajen Aşısı Nerelerde Uygulanır?

Son kısımlara yaklaşırken kolajen aşısı nerelerde uygulanır? Sorusu zihinlerde belirmektedir. Kolajen aşısı nerelerde uygulanır denildiğinde kesinlikle uzman bir doktor tarafından klinik ortamda uygulama yapılmalıdır (dermatolog, plastik cerrah ya da konuyla ilgili uzmanlığı bulunan diğer hekimler tarafından). Bunlar dışında akreditasyonu bulunmayan ve halk arasında merdiven altı olarak tabir edilen yerlerde uygulama yaptırılması ciddi manada olumsuz sonuçları beraberinde getirebilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak adına bu hususun önemle dikkate alınması önerilmektedir. Konuyla alakalı olarak bizim herhangi bir faaliyetimiz bulunmamaktadır. Bildiğiniz üzere işletmemiz oral yoldan tüketilen ve takviye edici gıda olarak nitelendirilen ürünlerin satışını yapmaktadır. Dolayısıyla satışını yaptığımız ürünler, yenebilir/içilebilir kategoridedir. Böylelikle belki biraz daha yavaş verim alırsınız ancak bu etki son derece kalıcı olmaktadır. Buna ek olarak oral yoldan tüketildiğinde sindirilip, kana karıştığından dolayı vücudun her noktasına dağıldığından ötürü, vücudunuzun tüm bölgelerinde yararını gözlemleyebilirsiniz. Bu husus son derece mühimdir. Çünkü bildiğiniz üzere kolajen peptidin etkileri yalnızca ciltle sınırlı değildir. Kemikler, eklemler, tırnaklar, bağ dokular, saçlar ve hatta kardiyovasküler sistem için de çok önemli yararlı bulunduğundan dolayı oral yoldan tüketilmesi vücudunuza birçok açıdan ciddi manada katkı sağlayacaktır. Web sayfamızdan ürünleri inceleyebilir ve varsa sorularınız için bizimle irtibat kurabilirsiniz.