Güzellik mevzubahis olunca hepimiz için akan sular durur! Kolajen içeren nemlendiriciler konusu da bu amaçla meydana getirilmiştir. Kolajen içeren nemlendiriciler hakkında araştırma yapan birçok bireyin konuyla alakalı bize birtakım sorular iletmesi sebebiyle böyle bir yayın meydana getirme kararı aldık. İlk olarak kolajen nedir, nasıl üretilir konusundan başlamak üzere, peptid formda olması önemli mi, kolajen maskesi, kolajen içeren nemlendiriciler ve kolajen satışı gibi hususlar ara başlıklar halinde incelenecektir. Burada anlatılanlar, ürünlerimiz veyahut herhangi bir konuda bilgi almak isterseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Kolajenin tüm etkileri hakkında kapsamlı araştırma yapmak istiyorsanız da ana sayfamızda bilimsel yayınları da paylaştığımız kısımları incelemeniz önerilmektedir. Böylelikle anlatılanların abartıdan uzak olduğunu bizzat bilimsel yayınlardan tespit edebilirsiniz.

Kolajen Nedir ve Nasıl Üretilir

Başlangıcın hemen akabinde kolajen nedir ve nasıl üretilir konusu merak edilmektedir ve Kollajen Tozu Kullananlar belirtiyor.  Kolajen nedir ve nasıl üretilir konusunda kolajenin bir protein türü olduğu ve yalnızca balık-sığır-tavuk gibi kaynaklardan elde edildiği bilgisini paylaşmak mümkündür. Hayvansal kaynakların deri, kemik ve kıkırdaklarından enzimatik hidroliz yöntemi ile üretilmektedir. Kolajenin amino asitlerden meydana gelen bir protein olması dışında, vücudumuzdaki toplam protein miktarının ortalama üçte-dörtte birini meydana getirmesi önemli bir detaydır. Ayrıca özellikle cildimizin yaklaşık yüzde seksen-doksan civarında yapısında bulunan bir madde olması yine kolajen peptidi önemli hale getirmektedir. Kolajenin bilimsel olarak tespit edilmiş birçok etkisi söz konusudur. Bunlardan ilki ise cildimizdeki yararlarıdır. Buna ek olarak tendonlar, bağ dokular, damar çeperleri, kemikler, eklemler, tırnaklar, dişler ve saçlara da ciddi faydaları söz konusudur. Şimdi kolajen içeren nemlendiriciler konusuna ilerlemeye devam edip, bir başka ara başlığa geçelim.

Kolajen Peptid (Hidrolizat) Formda Olmalı Mı?

Kolajen peptid (hidrolizat) formda olmalı mu sorusuna kısaca kesinlikle evet diyebiliriz. Çünkü kolajen peptid (hidrolizat) formda olmalı mı konusunda molekül ağırlığı ilk belirleyici unsur olarak karşımıza çıkar. Kolajen elde edildiği ilk hali ile (enzimatik hidrolizden önce) vücudumuzda sindirilemez ve bu durumda tüketmenin manası yoktur. Ancak çeşitli işlemler ile önce jelatin, sonrasında ise kolajen peptid forma getirilir ki bu maddenin molekül ağırlığı 2-3 bin dalton düzeylerindedir. Bu aralık ise insan vücudunun rahatlıkla sindirebileceği bir formdur ve tüketildiği takdirde tamamı sindirilebilir. Bu bilginin aktarılması akabinde kolajen içeren nemlendiriciler konusundan bir önceki başlığımıza geçelim.

Kolajen Maskesi ve Diğer Kolajen Uygulamaları

Birçok kolajen maskesi ve diğer kolajen uygulamaları farklı platformlarda karşımıza çıkmaktadır. Kolajen maskesi ve diğer kolajen uygulamaları konusunda çeşitli etkiler olduğu söylense de bunların yüzeysel kaldığı belirtilmektedir. Çünkü özellikle cildimize ve hatta yüzümüze uygulanan bu işlemler, cildin üst tabakasına ulaşabilmektedir. Oysa cildin derinlerine inilmesi gerekiyor ki tam manası ile verim almak mümkün olsun. Kolajen içeren nemlendiriciler de buna benzer etki gösterdiğinden dolayı kolajenin oral yolla tüketilmesi önerilmektedir. Eğer ki peptid formda olursa tamamı sindirilmektedir ve kana karışmaktadır. Bu durumda yüzümüz de dahil olmak üzere, vücudumuzun en ücra köşelerine kadar ulaşmaktadır.

Kolajen İçeren Nemlendiriciler Kullanımı Hakkında

Aslında genel olarak kolajen içeren nemlendiriciler kullanımı hakkında üst başlıkta bilgileri aktardık. Tekrar edecek olursak cildimizin dış yüzeyinden yapılan uygulamaların sonuçları ‘’yüzeysel’’ kalmaktadır. Çünkü cildin derin kısımlarına inemediğinden dolayı, beklenen etkiyi gösterememektedir. Oysa cildimizin çok büyük kısmı (ortalama yüzde 80 – 90 civarı) kolajenden meydana gelmekte olduğundan ötürü, derin kısımlara nüfuz etmek önemlidir. Ayrıca söz gelimi cildiniz için kullanmayı planlıyorsunuz diyelim. Tüm vücudunuza krem sürmek çok pratik değildir. Bu hem pratik olmaz hem de ekonomik olmaz. Dolayısıyla da ilgili uzmanların önerdiği gibi oral yolla ek gıda olarak tüketilmesi son derece olumlu sonuçlar alınmasını sağlar. Özellikle de cilt özelinde maksimum yarar sağlanmasını istiyorsanız balık kolajeni önerilmektedir. Düzenli kullanım neticesinde cildinizde olumlu etkilerini gözle görmeniz mümkündür. Buna ek olarak cildiniz dışındaki doku ve organlarda diğer etkilerini de mutlaka hissedeceksiniz.

Kolajen İçeren Ek Gıda Satış

En nihayetinde kolajen içeren nemlendiriciler kullanmak konusunda takdir sizin olmakla birlikte kolajen içeren ek gıda satış yapan firmamız bahsi geçen ürünleri önermemektedir. Çünkü kolajen içeren ek gıda satış yapmamız bir yana, söz konusu ürünlerin içerisinde hangi miktarda kolajen bulunmaktadır ve siz cildinize bir krem gibi uygulama yapmak suretiyle ne kadarını ulaştırabileceksiniz? Bunu yüzünüze sürdünüz diyelim, hangi miktarda cildin alt kısmına nüfuz etmesini bekliyorsunuz? Bu tür sorulması gereken sorular çoğaltılabilir. Elbette dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise söz konusu nemlendirici içinde ne miktarda kolajen vardır. Tüm vücuda günlük ortalama 8–10 gram doz önerildiğinden dolayı miligramlar ile cildinizde olumlu etkiler görmeniz pek olası değildir. Bunun yerine balık kolajeni içeren ürünümüzü kullanmanız emin olunuz nemlendiriciden çok daha fazlasını size sunacaktır.