Direkt olarak İngilizce hali ile kullanılan marine collagen aslında deniz kolajeni yani balık kolajeni için kullanılmaktadır. Marine collagen denildiğinde kelime anlamı olarak denizle ilgili denizden elde edilen manaları çıkarabilir. Burada ise tamamen balık kolajeni maksadı ile kullandığı anlaşılmaktadır. Balık kolajeni satışı yapan bir kurum olarak konuyla ilgili olarak birkaç kıstasla ilgili sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Çünkü nadir bulunan ve ülkemizde son derece sınırlı işletme grubunda yer alan bu ürün hakkında yeterli bilgiye ulaşmak genel olarak zor görünmektedir. Bildiğiniz üzere sığır kolajeni çok daha yaygın olarak kullanılmaktadır çünkü ücret olarak daha uygundur. Oysa etki olarak bakıldığında özellikle cilt dokusu üzerinden balıktan elde edilen kolajenin daha faydalı olduğu birçok bilimsel çalışmada tespit edilmiştir. Özellikle kozmetik sektöründe üretimi yapılan krem ve cilt bakım ürünlerinin içeriğinde balık kolajeni bulunması bu durumu açıklar niteliktedir. Konuyla alakalı olarak bağımsız bilimsel yayınlara göz atabilirsiniz.

Marine Collagen Türkiye

Üst kısımda ifade edildiği gibi marine collagen Türkiye’de son derece sınırlı bulunmaktadır. Genelde sığır kolajeni içeren ürünler olduğundan marine collagen Türkiye olarak size özel bir ürün satışını yaptığımızı ifade edebiliriz. Konuyla ilgili inceleme yaparsanız aradaki farkı görebilirsiniz. Balık kolajeni hakkında birkaç işletme perakende ürünler yaparken, sığır kolajeninde bu rakam onları geçmektedir. Bu sebeple de ilk öncelikli olarak balıktan elde edilen kolajen peptid ürünlerini size ulaştırmak maksadıyla faaliyetlere başlamış bulunmaktayız.

Marine Collagen Nedir

İlk kısımda kelime anlamı olarak direkt dilimize geçtiğinden dolayı marine collagen nedir sorusuna genel manada yanıt verilmiştir. Marine collagen nedir denildiğinde kısaca balık kolajeni aklınıza gelebilir. Daha geniş anlamı ile deniz ürünlerinden elde edilmiş manasına gelse bile yaygın kullanımı balık kolajeni biçimindedir ve bizim de satışını yaptığımız ürünler %100 balık kolajeni içermektedir. Tamamen deniz ve okyanuslarda doğal ortamlarında yetişmiş ve denizlerden/okyanuslardan avlanmış balıklardan elde edilen kolajen peptid ürünleri tüketici beğenisine sunulmaktadır. Ürünlerimizde kullanılan kolajen peptitin hammaddesi Fransa’dan ithal edilmektedir. Tarım ve Orman Bakanlığı onayı ile ülkemizde otomatik makinelerde paketlenmektedir. Açık deniz ürünü olması münasebetiyle civa ve benzeri gibi ağır metallerin olmaması hammadde tedariği aşamasında en çok üzerinde durduğumuz hususların başında gelmektedir. Bu konuda tüm bilimsel araştırmaları düzenli olarak yapıyoruz ve herhangi bir yabancı madde içermemesine özen gösteriyoruz. Her aşamada çeşitli analizler bağımsız kuruluşlarca yapılmaktadır ki böyle bir durumda zaten gümrükten girişe bakanlık kesinlikle izin vermemektedir. Tüm bunları ancak dünyanın önde gelen tedarikçileri ile çalışmamız sayesinde yapabiliyoruz. Özellikle Uzakdoğu kökenli ürünlerin tedarik edilmesine pek sıcak bakmıyoruz. Çünkü ürün güvenliği ve dolayısıyla da sağlığınız bizim için her şeyden önemlidir. Bu sebeple hammadde tedariğimizi Fransız firmasında yapıyoruz.

Marine Collagen Kullananlar

Sınırlı miktarda bulunması sebebiyle marine collagen kullananlar sığır kolajeni kadar çok değildir. Marine collagen kullananlar hakkında az bilgi olmasının bir diğer sebebi ise sığır kolajenine kıyasla hammadde olarak neredeyse iki katı fiyatınadır. Dolayısıyla da üreticiler için çok karlı olmaması sebebiyle tercih edilmemektedir. Oysa satışını yaptığımız ürünlere dikkat ederseniz muadil içeriğe sahip sığır kolajeni ürünleri ile neredeyse aynı ücrete satışı yapılmaktadır. Daha önceleri piyasada pek bulunmaması da yine bu durumu açıklar niteliktir. Yakın gelecekte yapacağımız reklam ve promosyon çalışmaları ile çok daha geniş bir kitlenin durumdan haberdar olmasını ve birçok önemli yararları olan bu ürüne ulaşabilmesini sağlayacağız.

Marine Collagen Fiyat

Aslında optimum ücretlendirme ile karşınıza çıktığımızı ve marine collagen fiyat hakkında son derece uygun ürünler sunduğumuzu ifade etmiştik. Marine collagen fiyat konusunda, hammadde ücretindeki önemli farkı yansıtmamak adına çalışmalar yapıyoruz. Özellikle de ürün içeriğinde 8,8 gram balık kolajen peptid olduğu düşünülürse sunulan ücretlendirmenin optimum olduğu net biçimde görülmektedir. Bilindiği üzere günlük önerilen kolajen peptid miktarı ortalama 8 ile 10 gram civarındadır. Bu miktarın altında tüketildiği takdirde önerilen dozun altında kalması sebebiyle tam manasıyla verim almak pek mümkün değildir. Bu hususa önemle dikkatinizi çekmek isteriz. Ayrıca bakanlık onayı olmayan işletmeleri değerlendirmeye dahi almamanız gerektiğini önemle vurgulamak isteriz.

Marine Collagen Faydaları

Sığır kolajeni ve marine collagen faydaları aslında genel manada birbirine son derece yakındır. Ancak literatürde yer alan bilimsel araştırmalara göre marine collagen faydaları özellikle cilt üzerinden daha ön plana çıkmaktadır. Bu sebeple de özellikle ciltteki nem kaybı, elastikiyette düşüş ve kırışıklıkların artması gibi sebeplerle balık kolajeninin daha yüksek oranda tercih edildiği bilinmektedir. Ayrıca ürün içeriğinde bulunan C vitamini, çinko ve hiyaluronik asit gibi bileşenler de direkt olarak kolajenin insan vücudunda etkin biçimde kullanılması ve ciltteki etkileri maksimize edebilmek maksadıyla eklenmiştir. Böylelikle cildinizde değişimi gözlemleme imkanınız olacaktır. Buna ek olarak diğer kaynaklardan elde edilen (tavuk ya da sığır) diğer etkileri zaten bu üründen de elde edeceksiniz. Bilindiği üzere içerik bakımından tavuk tip 2 kolajen içerirken, balık ve sığır kolajeni hem tip 1 hem de tip 3 kolajen içermektedir.

Marine Collagen Ne İşe Yarar

En nihayetinde marine collagen ne işe yarar diye merak edenlerin sorularına yanıt aramaya çalıştık. Marine collagen ne işe yarar diye sorulduğunda artık bu yayını inceleyen birçok kişinin genel manada yanıt verebileceğini umuyoruz. Eğer ki burada anlatılanlar yeterli olmaz ise, web sayfamızda bilimsel yayınlar bulunmaktadır. Talep etmeniz durumunda bu yayınların hazırlandığı bilimsel araştırmalar sizlerle paylaşılabilir. Bunların tek dezavantajı neredeyse tamamının İngilizce yayınlardan meydana gelmesidir. Son kısımlara gelirken, hangi ürünü kullanıp kullanmayacağınız anlatılanlar bir yana sizin tam manası ile neyi hedeflediğiniz ya da neyi arzuladığınızla ilgilidir. Çünkü bazı kimseler özellikle sığır, bazı kimseler ise özellikle balık ya da tavuk kolajeni tüketmek istemektedirler. Hal böyle olunca da ürün portföyümüzü genişletmek maksadı ile yakın zamanda sizler için farklı ürünlerle karşınızda olacağız. Siz de dilediğiniz içerikteki ürünler arasında alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için bizimle irtibat kurabilirsiniz. Eğer bildiğimiz bir şey olursa size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız. Sipariş vermek için internet adresimiz üzerinde direkt olarak sipariş verebilirsiniz. Farklı ödeme seçenekleri ile dilediğiniz yöntemi tercih edebilir ve birkaç gün içerisinde ürünlere sahip olabilirsiniz.