İnsanoğlu herhangi bir konuda deneyimlemiş kişilerden öneri almak ister. Suda kolajen (suda collagen kullananlar) konusunda da bu husus geçerlidir. Suda kolajen (suda collagen kullananlar) araştırması yapan kişiler konuyla ilgili olarak yaptıkları araştırma neticesinde daha önce bu konuda deneyimleri merak edebilir. Sonuçta tüm firmalar gibi biz de üretici olarak ürünlerimizi size sunuyoruz ancak burada esas olan tüketicinin bakış açısı nasıldır ve olumlu/olumsuz yorumlar nelerdir? Bu konuyla alakalı olarak web sayfamızda bir çalışma yapmak mümkün olmasa da blog kısmında ilgili herkesin dilediği takdirde etkileşime geçebileceği bir platform oluşturulmuştur. Böylelikle bizim dışımızda ürünlerimizi deneyimlemiş insanlardan görüşlerini alabilirsiniz veyahut kendi deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. Konuyla ilgili bilgi almak isterseniz bizimle irtibat kurabilirsiniz. Şimdi diğer başlıkları da kısaca açıklamaya çalışalım.

Kolajenin Üretim Kaynakları

Bilindiği üzere kolajenin üretim kaynakları sadece hayvansal kaynaklardır. Kolajenin üretim kaynakları balık, sığır ve tavuk olarak sıralanabilir. Bunların dışında domuzdan da elde ediliyor olsa bile ülkemizde satışına izin verilmemektedir. Kollajen Tip 1 ve 3, balık, sığır ve tavuktan elde edilen kolajen, öncelikle jelatin haline getirilmektedir. Jelatin insan vücudunun sindirebileceği bir madde olmadığından dolayı yapılacak enzimatik hidroliz işlemi neticesinde kolajen peptid (veya kolajen hidrolizat) meydana gelir. Molekül ağırlığı iki ile üç bin dalton civarına ulaştığından dolayı vücudumuzda tamamen sindirilebilecek hale gelmiştir. Suda kolajen konusuna giriş yapmadan önce bu maddenin tüm formları hakkında alt başlıklara ilerleyelim.

Toz Kolajen

Balık, sığır ve tavuktan elde edilen kolajen peptid, bu haliyle toz haldedir. Diğer bütün kolajen türleri ise bu formun talebe göre işlenmesinden elde edilmektedir. Konuyla ilgili bilinmesi gereken en mühim bilgi budur. Ayrıca bu halde yani toz form olarak satışı da yapılmaktadır. Satışı yapılan ürün gamı her ne olursa olsun toz (saf) kolajenin çeşitli işlemlere tabi tutulması neticesinde mevzubahis ürün ortaya çıkarılmaktadır. Bu durum suda kolajen ve tablet (hap veya kapsül) türleri için de geçerlidir.

Tablet (Hap veya Kapsül) Kolajen

Hammaddenin elde edilmesi akabinde tablet (hap veya kapsül) kolajen üretimi mümkündür. Tablet (hap veya kapsül) kolajen çok karşılaşılan bir ürün türü olmasa bile zaman zaman bazı işletmeler satışını yapmaktadır. Diğer türlere oranla piyasada daha az tutunduğu yorumunda bulunabiliriz çünkü hapın oral yoldan alınması birçok insan için hoş olmamaktadır. Ayrıca genelde ürün içeriğinde az miktarda kolajen peptid bulunur ki günlük dozun altında kaldığı için yine istenen sonuçları almak pek olası değildir. Bilindiği üzere suda kolajen ya da farklı türlerdeki kolajenlerin günlük olarak ortalama sekiz ile on gram arasında tüketilmesi önerilmektedir.

Suda Kolajen

Ana inceleme konumuz olan suda kolajen hakkında biraz daha detaya inmek gerekiyor. Çünkü suda kolajen denildiğinde sadece su içerisinde olan değil; herhangi bir sıvı içerisinde üretilip satışı yapılan ürün türlerinin tamamı kast edilmektedir. Söz konusu türün en mühim özelliği elde edilen toz kolajenin etkileşiminde sorun olmayan bir sıvı ile karıştırılmasıdır. Elbette burada farklı bileşenlerden de yararlanılabilir. Farklı bileşenler işletmenin ürün hedefi ve tüketici beklentisi ile direkt olarak alakalı bir durumdur. Kısacası arz-talep durumuna bağlıdır. Suda kolajen konusunda ürünlerin hazır halde sıvı ile karıştırılmış olduğunu bilmek gerekiyor. Yani bir nevi direkt olarak tüketime hazırdır. Yoksa siz bir tüketici olarak toz kolajeni sıvı ile karıştırabilirsiniz. Bu şekilde tüketilmesi genel manada en çok önerilen metot olarak karşımıza çıkmaktadır.

Suda Kolajen Satan Firmalar (Suda Collagen Kullananlar)

Sonuçta suda kolajen satan firmalar (suda collagen kullananlar için) alternatif bir ürün gamı meydana getirmiş oluyor. Suda kolajen satan firmalar kendi stratejileri doğrultusunda müşteri beklentilerini karşılamak için çeşitli ürünleri tüketici beğenisine sunmaktadır. Bazı kimseler için hiçbir karıştırma vs. işlemine gerek duyulmadığı için direkt olarak paketi açıp içmek mümkündür. Ancak bu tür ürünler kullanırken dikkat etmeniz gereken ürün bileşenleri arasında yapay bir madde olmaması gerektiğidir. Kolajen Dükkanı olarak biz de tüm kolajen türleri hakkında satış yapmak amacıyla çıktığımız bu yolda, mutlaka suda kolajen türlerine de yer vermek durumunda olduğumuzu düşünüyoruz. Çünkü herkesin düşüncesi farklı ve bu durumun neticesinde işimiz sadece kolajen peptid (kolajen hidrolizat) olduğundan dolayı biz de piyasada var olan tüm kullanım türlerini müşteri beğenisine sunmak durumundayız. Ürün çeşitlerimizle ilgili bilgi almak için ana sayfamızdaki ürünler kısmını inceleyebilirsiniz. Kapsamlı bilgi almak istiyorsanız veya herhangi bir sorunuz var ise bizimle telefon/e-mail yolu ile irtibata geçebilirsiniz.