Kolajen peptid kapsamında 28 adet tip mevcuttur. Bu kez tip 1 kollajen nedir konu başlığı altında değerlendirmelerde bulunmayı planlıyoruz. Tip 1 kollajen nedir sorusuna yanıt verilmesi akabinde diğer tipler hakkında da kısaca bilgilerin paylaşılması amaçlanmaktadır. Daha önce buna benzer konularda çeşitli açıklamalarda bulunulmuş olmasına rağmen sizden gelen bilgi taleplerine karşılık hazırlanan bu yayınları düzenli olarak paylaşacağımızı belirtmek isteriz. Bu sebeple de gerek ürünlerimiz gerekse de benzer konularla ilgili bilgi almak istiyorsanız sorularınızı bize iletmenizi rica ediyoruz. Böylelikle hem sorularınız yanıtlanmış olacak hem de sizin gibi konuyla ilgili bilgi almak isteyen kişiler için yararlı bir doküman ortaya çıkarılacaktır. Kapsamlı bilgi almak ve/veya sorularınızı yöneltmek için bizimle irtibat kurmanız yeterlidir.

Kolajen Tipleri

Bilindiği üzere balık, tavuk ve sığırdan elde edilen kolajen tipleri konusunda günümüzde tespit edilmiş yirmi sekiz tip vardır. Sayı gelecekte artabilir ancak kolajen tipleri sayısının artması çok mühim bir konu gibi görünmemektedir. Sebebi ise basittir; insan vücudundaki kolajenin çok büyük kısmı ve hatta tamamına yakını Tip 1, Tip 2 ve Tip 3 kolajenden meydana gelmektedir. Dolayısıyla bunlar dışındaki tüm tiplerin kullanılması gerekir gibi bir yorumda bulunmak mümkün olmayacaktır. Bu tipler ek gıda olarak alınmak istendiğinde balık, sığır ve tavukta bulunmaktadır. Tip 1 kollajen nedir diye merak edenler için balık ve sığırda bulunduğu bilgisini paylaşabiliriz.

Tip 1 Kollajen Nedir

İlk olarak ana konumuz olan tip 1 kollajen nedir konusunda bilgi verelim. Tip 1 kollajen nedir denildiğinde insan vücudunda en çok bulunan tip olduğu ile balık ve sığır kolajeninin bu tipten meydana geldiğini belirtmek gerekiyor. Anlatılan sebeple de eksikliği durumunda bahsi geçen iki kaynaktan elde edilen kolajen peptid ürünlerini tüketmek önemli yararlar sağlayacaktır. Eğer ki birincil amacınız cildinizdeki etkileri görmek ise balık kolajeni tüketebilirsiniz.

Tip 2 Kolajen Hakkında

Tip 1 kollajen nedir sorusuna yanıt verilmesi akabinde şimdi tip 2 kolajen hakkında bilgi vereceğiz. Tip 2 kolajen hakkında söylenebilecek en mühim bilgi tavuktan elde edilen kolajen tipi olduğu gerçeğidir. Tavukların kemik, kıkırdak ve boyunlarından elde edilebilen bu tip vücudumuzda birçok önemli etkiye sahiptir. Diğer kolajen tipleri gibi peptid formda olması önemli olduğundan dolayı bu hususa dikkat etmenizi öneriyoruz.

Tip 3 Kolajen Türleri

Son olarak inceleyeceğimiz konu tip 3 kolajen türleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Tip 1 kollajen nedir sorusundan başladığımız tipler incelemesine tip 3 kolajen türleri ile devam ediyoruz. Bu tipin en mühim özelliği balık ve sığır kolajeninde bulunmasıdır. Yani siz bahsi geçen iki kaynağın hangisini kullanırsanız kullanın, içeriğinde mutlaka bu türden kolajen peptid (kolajen hidrolizat) bulunacaktır.

Diğer Kolajen Tipleri

Diğer kolajen tipleri ise Tip 4’ten başlamak üzere Tip 27, Tip28 olarak sonlanmaktadır. Diğer kolajen tipleri vücudumuzda çok az yer tutmaktadır. Bu sebeple de ağırlıklı olarak ilk üç türden tüketilmektedir. Konuyla ilgili bilimsel çalışmalar incelendiğinde geriye kalan yirmi beş türün tüketilmesinin olmazsa olmaz olmadığı, vücudun gereksinim duyduğu tipler arasında değişim yapabildiğini işaret etmektedir.

En İyi Tip 1 Kollajen Satış

Sonuçta en iyi tip 1 kollajen satış başlığına geldiğimizde alternatifleri değerlendirirken dikkat etmeniz gerekenlere değineceğiz. En iyi tip 1 kollajen satış firmaları son günlerde ülkemizde de artış göstermektedir. Açıkçası bu durum arz-talep dengesinden başka bir şey değildir. Çünkü kitlesel olarak bilincin oluşmaya başladığını, konuyu bilen birisi tespit edebilir. Ülkemizde konu henüz yeni olduğundan dolayı çok az kişi bu denli önemli yararları olan kolajen peptid hakkında bilgi sahibidir. Yukarıda anlatılanlardan hareketle siz de satın alma kararı vermek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken ilk kıstas herhangi bir ürün içeriğinde yer alan kolajen peptid miktarı olmalıdır. Çünkü birçok ürünün günlük olarak önerilen doz olan sekiz ile on gramdan uzak bir içeriği bulunmaktadır. Ürün dozu bunun çok altında olursa istenen sonuçlara ulaşmanız zor bir ihtimaldir. Ayrıca ürünlerin ilgili bakanlık onayından geçmiş olması da son derece mühimdir. Diğer taraftan ürünün hangi amaçla kullanıldığı, bileşeninde farklı ürünler var ise bunların ne olduğu, yapay maddeler olup olmadığı gibi birçok konuyu birlikte değerlendirmek gerekiyor. Kolajen Dükkanı, satışını yapmakta olduğu tüm ürünlerle ilgili yukarıda anlatılanları kontrol etmenizi önemle rica etmektedir. Sağlığınız her şeyin önünde geldiği için yukarıda anlatılanların tamamını dikkate alıyor ve ürün gamımızı buna göre şekillendiriyoruz. Tüm ürünlerimiz helal sertifikalıdır ve ilgili bakanlık onayı sonrasında beğeninize sunulmaktadır. Kapsamlı bilgi için ilgili ürünlerin sayfasını inceleyebilir veyahut bizden bilgi alabilirsiniz.