1-) Kolajen Nedir?

Kolajen, lifli bir yapısal proteindir. İnsan vücudundaki proteinin yaklaşık 3’te 1’i kolajenden oluşmaktadır. Başta cilt olmak üzere, kemikler, tendonlar, tırnaklar, saçlar, damarlar, eklemler, dişler ve bağ dokular gibi birçok doku ve organın yapıtaşlarından bir tanesidir.

2-) Ürünleriniz nerede üretiliyor?

Ürünlerin ham maddesi markaya göre farklı ülkelerden ithal edilmektedir. Kesin bilgi için ilgilendiğiniz ürünün sayfasını inceleyiniz. Tedarik edilen ham maddeler, üretim amacına göre çeşitli bileşenler eklenmek suretiyle Tarım ve Orman Bakanlığı onayıyla nihai ürün haline getirilmektedir. Tüm üretim işlemleri otomatik makinelerde el değmeden ülkemizde gerçekleştirilmektedir.

3-) Helal sertifikanız var mı?

Ürünlerimizin tamamının helal sertifikası vardır.

4-) Balık kolajenin farkı nedir?

Ürünler arasındaki temel fark kolajenin elde edildiği kaynaktır. Yani balık, sığır ve tavuk gibi kolajenin elde edildiği hayvansal kaynak farklılığı meydana getirmektedir.

 5-) Kolajeni nasıl tüketmeliyim?

Kolajeni ister aç ister tok karnına, günün istediğiniz zaman diliminde tüketebilirsiniz. Firma kullanım önerisi için ilgilendiğiniz ürün açıklamalarını incelemeniz gerekmektedir.

6-) Kolajeni ne miktarda tüketmeliyim?

Günlük 8 ile 10 gram arasında kolajen peptid kullanmanız önerilir. Bu bilgiden hareketle saşe formları tek seferde açıp bitirmeniz gerekiyor. Kavanoz tip ürünlerde ise, paket içerisinden ölçek çıkmaktadır. Kavanoz tip ürünlerde günlük tüketim bir (1) ölçek olmalıdır.

7-) Kolajen nasıl elde ediliyor?

Kolajen; balık, tavuk ve sığırların et, deri, kemik ve kıkırdaklarından elde edilir. Ardından jelatin denilen maddeye dönüşür. Sonrasında ise enzimatik hidroliz yöntemi ile kolajen peptid formuna ulaşmaktadır. ‘’Kolajen’’ olarak satın aldığınız ürünler aslında ‘’kolajen peptid’’ olarak isimlendirilmektedir.

8-) Neden kolajen peptid (kolajen hidrolizat) formda tüketiliyor?

Çünkü molekül ağırlığı insan vücudunun sindirebileceği forma uygun olmalıdır. Sindirim için en uygun molekül ağırlığı 2-3 bin dalton civarındadır. Ürünlerimizin molekül ağırlığı bu aralıktadır. Kolajen Peptid (hidrolize kolajen), kullanmazsanız vücudunuz bu ürünleri sindiremez. Merak etmeyiniz, perakende olarak bakanlık onaylı satın alacağınız kolajenlerin hepsi peptid formdadır. Yani tüm markalar sindirilebilir formda üretmek durumundadır.

9-) Kullanma periyodu nasıl olmalı?

Kolajenin 8-12 hafta düzenli biçimde tüketilmesi önerilir. Sonrasında 3-4 hafta ara verilerek, akabinde tekrar kullanmaya başlamanız önerilmektedir. Detaylı bilgi için üretici işletme önerilerine göz atınız.

10-) 28 tip kolajen olduğu söyleniyor, hangi tip kolajen tüketmeliyim?

28 farklı tip kolajen bulunsa da vücuttaki kolajen yaklaşık yüzde 90-95’i Tip1, Tip2 ve Tip3 kolajenden meydana gelmektedir. Bu tiplerden birisini tüketmeniz yeterli olacaktır. Sığır, balık ve tavuk kaynaklı kolajenler ağırlıklı olarak Tip1, Tip2 ve Tip3 kolajen içermektedir.

11-) Kolajen vücudumuzda var mı?

Vücudumuzda en çok bulunan protein çeşidi kolajendir. Tüm vücutta ortalama yüzde 25-35 arasında kolajen bulunur. Özellikle cilt dokusunun yaklaşık yüzde 70- 80’i, kemiklerin tamamına yakını ve kıkırdak dokunun ise ortalama yüzde 75’i kolajenden meydana gelmektedir.

12-) Ürünlerinizin tat ve kokusu nasıl?

Ürün portföyümüz farklı marka ve çeşitlere sahiptir. Bu konuda bilgi almak için ilgili ürünün açıklama kısmına göz atınız.

13-) Ürünleriniz gerekli sertifikalara sahip mi?

Tüm ürünlerimiz Tarım ve Orman Bakanlığı onayına sahiptir. Kontrol etmek için ilgili ürün sayfasını ziyaret edebilir ve takviye edici gıda onay kodunu öğrenebilirsiniz.

14-) Besinlerde kolajen yok mu?

Kolajeni hayvansal kaynaklı bazı besinlerden alabilirsiniz (örneğin kemik suyu çorbası, kılçıkla yenilebilen balıklar, kelle paça çorbası gibi). Ancak bunları düzenli olarak tüketmeniz gerektiğini unutmayınız.

15-) Kolajeni ne şekilde tüketmeliyim?

Suya karıştırarak ya da yemeğinizin/içeceğinizin (çorba, yoğurt gibi) içine karıştırmak suretiyle tüketebilirsiniz.

16-) Vegan bireyler kolajen tüketiyor mu?

Kolajen, hayvansal kaynaklardan elde edildiği için vegan bireyler kolajen tüketmez.

17-) Ürün teslimatı ne kadar sürüyor?

Hafta içi günlerde saat 14:00’e kadar verilen siparişleriniz aynı gün kargoya verilmektedir. Şirketimiz İstanbul merkezlidir. Kargoya teslim edildiği andan itibaren İstanbul’a olan uzaklığa göre 1 ile 3 iş günü içerisinde ürün teslimatı gerçekleşir.

18-) Siparişimi iptal edebilir miyim?

Elbette evet. Mesafeli satış sözleşmesine göre tüketici olarak cayma hakkınız her daim bulunmaktadır. Konuyla alakalı yasal prosedürler geçerlidir. Detaylı bilgi için iptal ve iade kısmını incelemeniz önerilir.