Her geçen gün farklı türleri ortaya çıkan ve kullanımı git gide yaygınlaşan kolajen nasıl kullanılmalıdır? Aslında kolajen nasıl kullanılmalıdır sorusunun tek bir yanıtı bulunmaz. Çünkü yenilebilir, içilebilir, krem veya sabun gibi birçok farklı ürünlerden meydana gelmesi nedeniyle doğru bilgi için ilgili ürün üzerinden konuşmak daha doğru olacaktır. Ayrıca en yaygın olarak yenilebilir/içilebilir kolajen kullanılmaktadır. Takviye edici gıda kategorisinde yer alan bu ürünler için temel manada yemek/içmek biçiminde kullanım akla gelmektedir. Ancak aç mı tok mu? Ya da zamanlama ne zaman olmalıdır? Ne sıklıkla tüketilmelidir gibi sorular akla gelmektedir. Bu sebepledir ki mevzubahis ürünün üreticisinin önerisinin dikkate almak gerekiyor. Söz gelimi biz Kolajen Dükkanı olarak farklı markaların ürünlerinin satışını gerçekleştiriyoruz. Bu nedenle de her bir üründe farklı öneriler söz konusu olabilmesi ihtimaline karşı tüketicilere üretici önerilerini iletiriz. Böylece kesin bilgi için ilgililerin kullanım önerisi kısmını incelemeleri faydalı olacaktır. Satın almayı düşündüğünüz veyahut satın aldığınız ürünlerin kullanım önerisini anlatılan sekmeden gözlemlemek suretiyle tespit edebilirsiniz. Çünkü ürüne ve markaya göre bu durum kesinlikle değişkenlik göstermektedir.

 

1-) Kolajen Nasıl Üretilir?

Bir protein türü olması nedeniyle kolajen insan vücudu için önemli bir yapı taşıdır. Peki kolajen nasıl üretilir? Bu noktada öncelikle yalnızca hayvansal kaynaklardan üretilebildiğini paylaşmak gerekiyor. Henüz bitkilerden elde edilememiştir. Bahsi geçen hayvansal kaynaklar balık, sığır ve tavuktur. Domuzdan da üretiliyor olsa bile ülkemizde üretilmez. Aynı zamanda ülkemizde satışı da yasak olduğu için ithalatı da yasaktır. Kısacası tüketici olarak sizin alternatifleriniz sığır, balık ve tavuktur.

 

2-) Kolajen Nasıl Seçilir?

Piyasada çok fazla ürün olduğundan dolayı kolajen nasıl seçilir sorusu tüketici için önemli bir soru işareti muhteva eder. Çünkü hem seçim hem kullanım noktasında insanların kafası karışabilmektedir. Burada temel manada ilk karar vermeniz gereken hangi tür kaynaktan elde edilen kolajeni kullanmak istediğiniz gerçeğidir. Balık, sığır ya da tavuk ürünü arasından bir seçim yapmanız elzemdir. Çok sık olarak kolajenin molekül ağırlığı sorulmaktadır. Bakanlık onayı olan tüm ürünlerin molekül ağırlığı sindirilebilir formda olduğundan dolayı bu konuyu dikkate almanıza gerek yoktur. Ancak takviye edici gıda onayı olan kolajen peptidler için bu geçerlidir. Bunun yanında sıvı, hap ya da toz kolajen mi kullanmak istediğiniz seçiminizi etkileyecektir. Son olarak içerisinde C vitamini ya da Çinko gibi ek bileşenler istiyor musunuz? Yoksa sadece saf olarak kolajen mi kullanmak istiyorsunuz? Tüm bu sorulara yanıt verip kendiniz için uygun alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

 

3-) Kolajen Nasıl Satın Alınır?

Üst kısımlarda kolajen nasıl kullanılmalıdır sorusuna yanıt verdik ancak kolajen nasıl satın alınır? Bu da bir diğer önemli detaydır. Özellikle de daha önce kolajen peptit ürünleri deneyimlememiş kimseler için önemli detaylardan biri bu konudur. Öncelikle bu ürün grubu şu an ağırlıklı olarak eczanelerde ve internet üzerinden online olarak satılmaktadır. Çok nadir bile olsa bazı perakendecilerde var olsa bile henüz yaygın bir satış-pazarlama ağından söz edilemez. Eczanelerde ürün gamı sınırlıdır. İnternette ise güvenilir firmaları tercih etmek önemli bir detaydır.

 

4-) Kolajen Satan Yerler

En nihayetinde eczane ya da e-ticaret platformu olsun tüketici her daim güven arar. Kolajen satan yerler dahil olmak üzere bu kıstas hiçbir durumda değişmez. Bu noktada tüketici olarak bildiğiniz, tanıdığınız ya da referans bulabileceğiniz kişiler ve kurumlarla çalışmak önemli bir katkı sağlar. Bunun yanında takviye edici gıda onay numarası yine ilk odaklanmanız gereken detaylar arasındadır. Bakanlığın sayfasından bu numarayı kontrol edebilirsiniz. Devamında ise satın alacağınız yerin bu ürünü satış yetkisi var mı? Kontrol ediniz. Son olarak ise mutlaka faturalı ürünler satın alınız. Özellikle büyük ölçekli aracı kurumlardan ucuz fiyata ürün satan kişiler/kurumlar genelde faturasız satış yapmaktadır. Olası bir sorun durumunda bir iddianız söz konusu olamaz. Bu nedenledir ki her siparişte mutlak suretle fatura talep ediniz. Detaylı bilgi almak ya da sipariş vermek için bizimle irtibat kurabilirsiniz. Çalışma saatlerimiz hafta içi her gün 09.30- 18.30 saatleri arasındadır.