Ürün veya hizmetleri deneyimlemiş kişilerin görüşleri tüketici için mühimdir. Kolajen takviyesi kullananlar hakkında da durum aynıdır. Kolajen takviyesi kullananlar hakkında birçok kimse araştırma yapıyor ve web sayfalarından yorumları okumak istiyor. Ancak yasal mevzuat gereği gıda takviyesi kategorisindeki ürünlerde bu kıstas yasalara aykırı bir durum teşkil eder. Çünkü ilgili yasal prosedür gereği bu tür ürünlerde (gıda takviyesi) yorum yayınlanmaması gerekmektedir. Tüketici olarak siz de haklısınız çünkü büyük ölçekli satıcılarda binlerce yorum bulunmaktadır. Konu hakkında ilgili kurumdan bilgi talep ettik ve durum ne şekilde sonuçlanacak biz de merak ediyoruz. Yine de doğru olan şudur ki internet sayfamızda kolajen takviyesi kullananlar hakkında yorum yazılması yasaktır. Bu nedenle yorumların tamamını silmek durumunda kaldık.

 

1-) Kolajen Takviyesi Nedir?

Konuya dönecek olursak kolajen takviyesi nedir? En sade yanıt ile kolajen takviyesi nedir denildiğinde içerisinde kolajen peptid olan ürünlerdir yanıtı paylaşılabilir. Bildiğiniz üzere kolajen hayvansal kökenli bir protein türüdür. Elde edilen madde çeşitli işlemler neticesinde jelatin haline dönüşür. Akabinde ise enzimatik hidroliz işlemine tabi tutulur ve kolajen peptid haline gelir. Sığır, balık ve tavuktan elde edilen bu madde kolajen takviyesi ismini almaktadır.

 

2-) Kolajen Takviyesi Kullanımı

Son yıllarda dünyanın birçok ülkesiyle birlikte ülkemizde de kolajen takviyesi kullanımı yaygınlaşmaktadır. Bu durumun en mühim nedeni henüz yeni keşfedilen madde olmasıdır. Yeni derken 1-2 yıllık değil ancak çok eski de değildir. Bu nedenle de yaygınlaşması henüz yeni yeni görülmektedir. Kısacası bilinirlik hususunun artmasına paralel olarak insanlar bu tür ürün grubuna ilgi göstermektedir. Birkaç yıl önce belki on tane bile marka yoktu ancak günümüzde alternatif birçok markanın üretim ve satış aşamasına geçtiği görülmektedir. Üstelik artık birçok ürün grubunda yerli üretim yapan firmalar vardır.

 

3-) Kolajen Takviyesi Türleri

Her şeyden önce kolajen takviyesi türleri tamamen hayvansal kaynaklıdır. Çünkü bitkilerden kolajen peptit henüz üretilememiştir. Bu sebeple de kolajen takviyesi türleri balık, sığır ve tavuk olarak üç ana kategoride toplanabilir. Bunun dışında ise kolajenin kaynağı dışında içerisinde ne tür bileşenler bulunduğu da çeşidini belirler. Yani sadece saf kolajen mi var? Yoksa ek bileşen olarak C vitamini başta olmak üzere farklı ek maddeler olup olmadığı da önemli bir detaydır. Alternatifleri değerlendirirken bu kıstası da dikkate almanızda yarar bulunmaktadır.

 

4-) Balık Kolajeni Takviyesi Kullananlar

Sonuç olarak balık kolajeni takviyesi kullananlar hakkında fikir almak adına yakınlarınızda bu ürünleri kullanan kimselerden fikir almak en doğru yol olacaktır. Benzer durum sığır kolajeni kullananlar için de geçerlidir. Yorumlar konusunda giriş kısmında detaylı açıklama yapılmıştır. Ayrıca bu yorumların ne kadar doğru olduğu da akıllarda soru işareti meydana getirmektedir. Maalesef ki yasal mevzuat gereği yorumları yayınlayamadığımız için tüketici görüşlerini sizlere aktaramıyoruz. Farklı ürünlerimiz olduğundan dolayı web sayfamızdaki balık ve sığır kolajenlerini inceleyebilirsiniz. Her bir ürünle alakalı olarak içerikte yer alan ek bileşenler ve kolajen gramaj miktarları ürünlerimiz kısmında detaylı biçimde yer almaktadır. Aynı zamanda takviye edici gıda onay numarası da burada yer alıyor. Tüm ürünlerimiz yasal mevzuatlara uygun şekilde üretilir ve faturalı olarak size ulaştırılır. Detaylı bilgi almak ya da sipariş vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.