Birçoğumuz bir yakınımızın ya da bizimle aynı sorunları olan kişilerin görüşlerine değer veriyoruz. Kolajen takviyesi kullananlar araştırması da buna benzer şekilde ürünü kullanmayı planlayan potansiyel tüketicilerin ilgi duyduğu bir konu olarak karşımızda çıkmıştır. İlk olarak elbette bu konuda kullanan kişilerden bilgi alınız ancak ek gıda takviyesi olması sebebiyle herkeste aynı sonucu vermeyebilir. Bu illa olumsuz olarak değerlendirilebilecek bir konu değildir. Tam aksine bir başkasında yüzde yirmi etki etmiş olabilir ancak sizde yüzde ellinin üzerinde etki edebilir. Kısacası deneyimlemek son derece önemlidir. Eğer ki doktorunuzun aksi yönde bir görüşü yok ise ürünlerimizi düzenli kullanımla birlikte ciddi manada etkisini görebilirsiniz. Konuyla alakalı olarak bilimsel yayınları paylaştığımız sayfamıza göz atabilir veya uzman ekip arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Kolajen Hakkında Ön Bilgi

Hemen her yayında paylaştığımız üzere, bir protein türü olan kolajen hakkında ön bilgiler burada ortaya konulacaktır. Satışını yaptığımız ve bizim gibi benzer ürünleri olan firmaların ürünleri kısaca kolajen olarak ifade ediliyor olsa bile, ürünün literatürdeki adı kolajen peptid olarak bilinmektedir. Dikkat edilmesi gereken nokta ham olarak kolajeni vücudumuz kullanamadığı için, sindirilebilir formdaki molekül ağırlığına getirilmesidir. Bu işlemlerin neticesinde ise kolajen peptid (bazı yerlerde peptit şeklinde de geçebilir), meydana gelmektedir. Biz de tüm yayınlarımızda kısaca kolajen olarak bahsedeceğiz çünkü diğer türlü zaten insanların tüketici olarak işine yarayan bir form değildir.

Kolajen  Deneyimi
vitamin desteği
kolajen kullanıcısı
deneyim paylaşanlar

Kolajen Peptid Kullanımının Yararları

Hidrolize edilmiş olarak meydana getirilen kolajen peptid kullanımının yararları artık ilgili kişiler tarafından kabaca bilinmektedir. Kısaca yararlarından bahsedecek olursak aşağıda madde madde paylaşılmıştır. Bunlar:

  • Ciltteki sarkmaları önlemekte ve cilt parlaklığını artırmaktadır.
  • Tırnakların güçlenmesini ve homojen bir renkte görünmesini sağlar.
  • Kemiklerin güçlenmesine katkısı bulunmaktadır.
  • Spor yapan bireylerde dayanıklılığa ciddi manada yararı bulunmaktadır.
  • Tendonlar, bağ doku gibi dokuları güçlendirmektedir.
  • Kalp-dolaşım sisteminin verimli çalışmasına etki etmektedir.
  • Saçların güçlenmesine yarar sağlamakta olduğu klinik olarak ispatlanan bazı yararlar olarak ilk akla gelenlerdir.

Kolajen Kullanımı Önemli mi? Nerelerde Yararlanılmaktadır?

Kolajen takviyesi kullananlar konusunda elde edilebilecek yararlardan önceki başlıkta söz edilmişti. Peki kolajen kullanımı önemli mi? Yukarıda sıralanan yararlar bile bu denli önemliyken bunlar hala yeterli gelmediyse biraz daha ek bilgi vermekte yarar bulunmaktadır. Diğer taraftan, kolajen kaynaklı takviyelerin dolaylı ve doğrudan enzimlere etkisiyle vücuttaki iltihaplı yaralar veya iltihap etkisi yapan doku travmalarının iyileşmesine destek olduğu gözlemlenmiştir. Bu nedenler kanser ve tümör tedavilerinde tıp dünyasına yeni bir yaklaşım getirmiştir. Ayrıca kozmetik ürünlerinin yanında medikal olarak cilt rahatsızlıklarında kullanılan ilaçlarının da temel bileşeni olarak kullanılır. Kozmetik ürünlerinde genellikle deri dolgu maddeleri, ileri derecede doku hasarlarının estetik ameliyatlarında, cilt bakım ürünlerinde kullanılır. İçeceklerde ise global markette başka bir ticari ürün olarak ortaya çıkmaktadır. Üreticiler kolajenli soya, kolajenli kakao, kolajenli kapuçino, kolajenli meyve suyu gibi ürünler üretmektedirler. Yakın gelecekte bu tür ürünler piyasada karşımıza çıkacak gibi görünmektedir.

Kolajenin Diğer Yararları

Dünyada 1980’den itibaren iki katına çıkmış olan diyabet rahatsızlarının tedavisinde kolajen kaynaklı takviyelerin kullanılması hastalığın önlenmesi ve tedavisinde faydalar sağlamaktadır. Araştırmalarda göre kolajen kaynaklı takviyeler metabolik rahatsızlıkların azalmasında ve kandaki insülin direncinin gelişmesine yardımcı olur. Son yıllarda kolajen takviyesi kullananlar hakkında yapılan çalışmalar kolajen kaynaklı takviyelerin tip 2 diyabetin tedavisinin yanında glikozun, yağ metabolizmasının ve kan basıncının düzenlenmesinde etkili olduğunu göstermiştir. Bu konuda diyabet hastası fareler üzerinde yapılan deneyler sonucunda kolajenin farelerdeki glikoz metabolizması ve insülin direncinin geliştirdiği gözlemlenmiştir.

Kolajen Satan Yerler

Ortaya konulan bu yayın ile amacımız ürünlerimizi koşulsuz şartsız satın almanızı sağlamak değildir. Aksine burada biz bu işi yapan bir kurum olarak, satıştan önce kamuoyunu bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Evet, konuyla alakalı ürünlerimiz bulunmakta ancak bizden ürün satın almak zorunda değilsiniz. Hedefimiz kolajen takviyesi kullananlar başta olmak üzere, konuyu yeni duymuş kişiler de dahil olmak üzere, bu maddeden hemen herkesin haberinin olmasıdır. Sağlıklı nesilleri sağlamak bireysel olarak hepimizin, sonrasında ise toplumun bir görevidir. Bu sebeple bilgi paylaştıkça değerlenir sözünden hareketle naçizane bildiklerimizi paylaşmak temel hedefimizdir. Satış konusu ise bir sonraki hedeflerimiz arasındadır. Kolajen Dükkanı olarak biz, kolajen satan yerler arasında yer alma hedefinin yanında, sizler için en doğru bilginin elde edileceği bir platform olmayı amaçlamaktayız.

Kolajen Takviyesi Kullananlar Öneri

Sonuç olarak kolajen takviyesi kullananlar öneri kıstasında dilediğiniz gibi araştırma yapmanızın önünde bir engel bulunmamaktadır. Ancak unutmayınız ki her birey kendi deneyimlerini paylaşacaktır. Ki sağlıkla ilgili konular çok farklı bir alan olduğu için bireylerin neredeyse tüm özellikleri farklı olabilmektedir. Ayrıca beslenme alışkanlıkları, sigara kullanımı, alkol tüketimi, hazır yemek tüketimi, paketlenmiş gıdalara olan ilgiler ve daha da önemlisi vücut yapıları gibi özellikler her birimizin deneyimini eşsiz kılmaktadır. Bu sebeple önerimiz kendinize uygun olan ürünlerimizi düzenli olarak kullanmanız olacaktır. Ancak uzun soluklu ve düzenli kullanımda çok daha yüksek düzeyde verim alabileceğinizi unutmayınız. Detaylı bilgi için danışmanlarımızdan bilgi talep edebilirsiniz.