Kolajen Ne Demek: Son zamanların en çok duyulan kelimeleri arasındadır kolajen ne demek? Sahi kolajen ne demek? En yalın ifade ile aslında bir protein türüdür. İnsan vücudunda ise bol miktarda bulunmaktadır. Özellikle de yirmili yaşların sonuna dek vücudumuzda üretilebilmektedir. Ancak zaman içerisinde vücut fonksiyonlarına bağlı olarak insan vücudunda üretimi azalmaktadır. Her yıl ortalama yüzde bir civarı bir üretim azalması bazı bilimsel çalışmalarda ifade edilmiştir. Kısacası kolajen, vücudumuzda üretilebilen protein türüdür. Birçok doku ve organımızın yapısında bulunmaktadır. Doğal beslenme ile vücudumuz tarafından, farklı hayvansal kaynaklı besinlerden elde ettiği çeşitli bileşenler sayesinde üretim yapabilmektedir. Günümüzde ise beslenme alışkanlıkları son derece değiştiği için bu her daim mümkün olmaz. Doğal olarak kolajen almak isteyenler için kılçıkları ile yenilebilen balıklar, kemik suyu çorbaları gibi besinler son derece yararlı olacaktır.

 

1. Kolajen Nedir?

Hayvansal kaynaklı bir protein türüdür. Kolajen nedir denildiğinde sadece hayvansal kaynaklardan elde edilebildiğini önemle vurgulamak gerekiyor. Bitkilerden üretimi noktasında çeşitli araştırmalar yapılıyor olsa bile konuyla alakalı somut bir keşif henüz yapılmamıştır. Kısacası 2020 yılı itibariyle tüm kolajenlerin hayvansal kaynaklardan elde edildiği bilgisini paylaşabiliriz. Burada ana kaynak olarak sığır, balık ve tavuk gösterilebilir. Bunlarda elde edilen kolajenler ağırlıklı olarak Tip1, Tip2 ve Tip3 olarak bilinmektedir. Yaklaşık olarak 28 çeşit tip kolajen olsa bile en mühim olanları bunlardır. Ayrıca bahsi geçen yirmi sekiz türün tamamından tüketim yapılmalıdır gibi bir durum söz konusu değildir. Vücudumuz bunları birbiri yerine kullanabildiği için ilk üç tipin vücudumuzda bulunması yeterli olacaktır.

 

2. Kolajen Hakkında Bilgiler

İlk önce elde edilen kaynağın ne olduğu kolajen hakkında bilgiler arasında en önemlisidir. Ayrıca kolajen hakkında bilgiler arasında bir diğer önemli kıstas ise günlük tüketim dozudur. Buna dikkat etmek gerekiyor. Kullanmayı düşündüğünüz ilgili firmanın ürünü hakkında bilgi almanız önerilmektedir. Bunun yanında tüketici tercihi olarak ek bileşen olup olmaması da kararınızı etkileyebilir. Bazı durumlarda ise herhangi bir aroma vs. isteyip istememe durumu da değişkenlik gösterir. Kimi bireyler tadını hoş bir şekilde talep eder. Bunun için aromalı ister. Bir başkası ise bunu tercih etmez ve ek tatlandırıcı vs. istemez. Dolayısıyla da bu gibi düşüncelerinizi netleştirip ona göre alternatiflere yönelmeniz önerilir.

 

3. Kolajen Ne Zaman Kullanılmalı

Konuyla ilgili üretici firmanın önerisini dikkate almanız önerilir. Çünkü kolajen ne zaman kullanılmalı denildiğinde bunun için farklı ürünler söz konusu olduğundan cevap değişkenlik göstermektedir. Bunun neticesinde ise hangi markanın ürünü, hangi tür ürün olduğu gibi sorulara yanıt vermek gerekiyor. Ek olarak üreticinin kendi önerisi en doğru yaklaşım türüdür. Kısacası bizim önerimiz üretici firmanın önerisini dikkate almanız yönündedir.

 

4. Kolajen Satan Yerler

Son kısımlara doğru ilerlerken kolajen satan yerler hakkında birkaç cümle kurmak gerekiyor. Günümüzde birçok kolajen satan yerler vardır. Bunların bazılarında bir, bazılarında ise daha çok sayıda ürün bulunmaktadır. Her ne olursa olsun birinci kriter bakanlık onay numarası (Takviye Edici Gıda Onay No) olan ürünler tercih edilmelidir. Bunun dışındaki ürünleri değil kullanmak; kullanmayı bile düşünmeyiniz. Ek olarak faturalı satış yapan ve yasal olarak faaliyet gösteren kurumları tercih etmeniz gerekiyor. Konuyla ilgili olarak tüm süreçlerde yasal prosedürlere uygun biçimde üretim, satış ve teslimat yapıyoruz. Portföyümüzde bulunan tüm markalardan bu konulara uygunluk göstermelerini istiyoruz. Aksi durumda ilgili firma ile kesinlikle çalışmayız. Ürünlerimizi incelemek için ürünler sekmesine geçiniz. Orada farklı markalarla ilgili ürünleri görebilirsiniz. Web sayfamız üzerinden sipariş verebileceğiniz gibi, dilerseniz e-posta veya telefon ile de sipariş verebilirsiniz. Ayrıca aynı şekilde tüm bu iletişim kanalları üzerinden bilgi alabilirsiniz.