Elde edildiği hayvansal kaynağa göre sığır, tavuk ve balık kolajeni bulunmaktadır. Bildiğiniz üzere balık kolajeni de dahil olmak üzere tüm ürünler hayvansal kaynaklıdır. Bu nedenle de vegan beslenme tarzını benimseyen kimseler için uygun değildir. Bitkilerden elde edilmesi konusunda çeşitli çalışmalar olduğu biliniyor olsa bile günümüzde bu konuda henüz başarılı olan kişi/kurum bulunmamaktadır. Ülkemizde son derece sınırlı marka balık kolajeni bulundurmaktadır. Konuyla alakalı faaliyet gerçekleştiren işletme sayısı birkaç tanedir. Oysa sığır kolajeninde rekabet çok daha sıkıdır. Ki ülkemizde de sığırdan elde edilen kolajen peptid üretilebilmektedir. Ancak balıkta durum farklıdır ve ham maddelerin tamamı ithal edilmektedir. Portföyümüzde yer alan ürünler yerli üretimdir ancak ham maddesi Fransa’dan ithal edilmektedir.

Balık Kolajeni Nedir?

Kolajen bir protein türüdür. Balık kolajeni nedir? Denildiğinde ise balıktan elde edilen kolajen yanıtı verilebilir. Marka ve ürüne göre değişkenlik gösteriyor olmakla birlikte balık etinden ve derisinden kolajen üretilmektedir. Deniz mahsulü olması münasebetiyle birçok kimse balık kolajeni tüketmek istemektedir. Burada dikkat edilmesi gereken çiftliklerde yetiştirilen değil; açık denizlerde avlanan balıklardan elde edilmesi gerekliliğidir. Dünyanın önde gelen üreticilerinden alınan ürün, ülkemizde ilgili yasal prosedürlere uygun olarak üretilmekte ve tüketici beğenisine sunulmaktadır.

Balık Kolajeni Ürünleri

Genel manada yenilebilir-içilebilir balık kolajeni ürünleri biliniyor olmakla birlikte, farklı alanlarda da kullanımı söz konusudur. Burada ilk akla gelen kozmetik sektörüdür. Yani krem veyahut buna benzer kozmetik ürünlerde de balık kolajeni ürünleri kullanımına rast gelinmektedir. En yaygın olarak tüketimi yenilebilir veyahut içilebilir formdadır. Vücuda oral yoldan alınması neticesinde kana karışmaktadır. Diğer şekilde krem vs. formda olduğu takdirde sadece cildin ilgili kısmına uygulanan ürünler söz konusudur. Anlatılan sebeplerle kolajenin sadece yenilebilir olarak değil; farklı alanlarda değişik alternatif ürünlerde kullanımı gözlemlenmektedir.

Kaliteli Balık Kolajeni

Tüketici olarak kaliteli balık kolajeni hangisi bunu kesin kati olarak tespit edebilmek pek olası değildir. Çünkü bilimsel ve deneysel çalışmalar gerektirir. Tedarik aşamasında kaliteli balık kolajeni ham maddelerini satın almaya özen gösteriyoruz. Ki bu ürünlerin ülkemize getirilmesi düşündüğünüz kadar kolay değildir. Birçok prosedür ve analizler ithalat sırasında ilgili firmadan talep edilmektedir. Tüketici olarak sizin yapabileceğiniz güvendiğiniz firmalardan alışveriş yapmak olmalıdır. İkinci olarak dikkat edilmesi gereken Tarım ve Orman Bakanlığı takviye edici gıda onay numarası olan ürünleri tercih etmektir. Böylelikle ilgili ürünün kodunu bakanlık sayfasından kontrol edebilirsiniz. Sahte ürün mü ya da yasalara uygun şekilde üretilmiş mi? Bunu teyit etmeniz mümkündür.

Balık Kolajeni Satın Al

Sonuç olarak balık kolajeni satın al düşüncesi içerisinde olanlar için alternatif ürünlerimiz mevcuttur. Ürünlerimizin tamamı, yasal prosedürlere uygun şekilde üretilmekte ve tüketiciye ulaştırılmaktadır. Satışını yaptığımız ürünlerde 8 ile 10 gram civarında kolajen peptid bulunmaktadır. İçeriğindeki diğer ek bileşenlerle alakalı olarak bileşen madde/miktar durumuna bakmak için her bir ürüne ait sayfayı kontrol ediniz. Farklı ürünlere göre bu miktar değişkenlik göstermektedir. Satın aldığınız ürünler en geç ertesi gün kargoya verilmektedir. Bulunduğunuz konuma göre 1 ile 3 iş günü içerisinde size teslim edilmektedir.